ATRAKCJE OKOLICY

Narie_Otwarcie_Maj2015_eva_photography_00042

 

Baza nurkowa Narie Scuba Club znajduje się w malowniczej miejscowości Kretowiny. Wieś położona jest wśród bujnych lasów, pól i łąk na półwyspie Kretowiny. Lasy pełne zwierzyny i grzybów oraz jezioro Narie tworzą idealne miejsce do spędzania wolnego czasu oraz aktywnego wypoczynku.  Latem Kretowiny  odwiedzane przez  liczne ilości turystów z całej Polski,  zimą zamieniają się w oazę spokoju, którą na co dzień zamieszkuje jedynie 11 rodzin.

Nurkowanie…nurkowanie… nurkowanie…ale czeka Was również wiele innych atrakcji. Możecie zwiedzić okolicę rowerami, pożeglować, spróbować swoich sił na desce windsurfingowej, połowić ryby lub wybrać się do kilku atrakcyjnych miejscowości położonych w pobliżu.

  • Morąg jest malowniczym miasteczkiem nazywanym „miastem nieodkrytych tajemnic”, które może pochwalić się kilkoma perełkami architektury oraz historii – ruinami zamku gotyckiego, ratuszem oraz barokowym pałacem zamożnej rodziny Dohnów.
  • Ostróda zwana centrum zachodnich Mazur ma wyjątkowe położenie wśród lasów i jezior. Główną atrakcją miejscowości jest molo wybudowane w latach 90tych, na którym latem odbywają się liczne koncerty „na wodzie”.
  • Olsztyn to stolica województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz dogodna baza wypadowa na Warmię i Mazury. W ostatnich latach miasto intensywnie rozwinęło turystykę oraz życie kulturalne organizując w okresie letnim wiele imprez oraz festiwali cyklicznych. Olsztyn przyciąga również swą architekturą oraz historią. Warto wybrać się do XIV – wiecznego zamku gotyckiego położonego nad rzeką Nysą, pospacerować uliczkami Starego Miasta oraz przejść przez Wysoką Bramę, która jest symbolem miasta.
  • Malbork to miasteczko które kojarzy się przede wszystkim z dobrze zachowanym zamkiem oraz warownią wielkich mistrzów krzyżackich. Każdy kto przyjeżdża w te okolice nie może ominąć tego miejsca. Jednak miasteczko ma do zaoferowania również wiele atrakcji dla  najmłodszych –  Dino Park, Żuławska wioska ceramiczna oraz Jumpy Park. Dla smakoszy z kolei – zaczynając od zamkowej restauracji w piwnicach warowni, po średniowieczne biesiady w kuchni na zamku wysokim.