NURKOWANIE GŁĘBOKIE

Zanurz się w głębię tego co dla Ciebie nieznane i tajemnicze….

nurkowanie_nocne__2_

Nurkowanie Głebokie – Deep Diver

  Jednak pomysł na nurkowanie nie był przelotnym wymysłem, krótkotrwałą fanaberią, lecz każde następne zanurzenie sprawia więcej bezstresowej przyjemności, przynosi więcej doznań, a Ty masz nieodparte wrażenie że te 30 metrów to już zdecydowanie za mało. Jeśli dotarłeś do tego poziomu stanu swojego umysłu i umiejętności, a „zew” głębi nie powoduje, że przechodzą ciarki po całym Twoim ciele – to jest ten moment by „zaliczyć” Twoją pierwszą czterdziestkę. To już jest ten inny wymiar Twojego hobby, pogranicze rekreacyjnego nurkowania z nurkowaniem technicznym – to ten etap gdzie odpowiesz sobie na pytanie czy to tylko przygoda, czy też może sposób na życie.

Warunki uczestnictwa w kursie:

  • ukończony kurs AOWD lub równorzędny innej organizacji nurkowej.

Przebieg szkolenia:

  Jako że masz już spore doświadczenie jako AOWD (lub nurek z równorzędnym stopniem) w trakcie zajęć praktycznych przedstawimy Tobie dotąd nie poznane procedury stosowane w nurkowaniu głębokim. Koncertować będziemy się przede wszystkim na trudnych warunkach tj. słaba widoczność, niskie temperatury wody, czy też na procedurach awaryjnych, które mogą zaistnieć w trakcie nurkowań głębokich – np. w trakcie zamarznięcia automatu. Bardziej dokładnie omówimy kwestie narkozy azotowej i choroby dekompresyjnej – ich cechy i umiejętność rozpoznawania pierwszych symptomów u siebie lub Twojego buddiego. Prawidłowe przystanki bezpieczeństwa oraz zasymulowany przystanek awaryjny – będą to tematy wnikliwych dyskusji, a następnie rzetelnie je przetestujemy w trakcie zajęć praktycznych. Omówienie kwestii zastosowania odpowiedniego sprzętu stosowanego do nurkowań głębokich będzie nieodzownym elementem niniejszego szkolenia.

Benefity:

  • umiejętność planowania nurkowań bezdekompresyjnych na głębokościach od 18 do 40 metrów,
  • możliwość uczestniczenia w wyprawach na nurkowania bardziej wymagające, prowadzone w trudniejszych warunkach i przede wszystkim głębokie,
  • penetracja i obserwacja dotychczas nie poznanych głębin,
  • syndrom „Amstronga” – być może jesteś tu jednym z pierwszych,
  • certyfikat z tej specjalizacji może zostać wykorzystany do punktacji na Master Scuba Diver,
  • certyfikat ukończenia specjalizacji Nurkowanie Głębokie według standardów PADI.